Alternatywne metody rozwiązywania sporów
Lista mediatorów

Lista mediatorów

Robert Sowiński
Radca prawny

Radca prawny, koordynator zespołu ADR od strony e-Izby, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, Partner w Kancelarii Sowiński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Doradcy Podatkowego Sp. p. Przez 9 lat kierował działem prawnym jednej ze spółek akcyjnych z udziałem Skarbu Państwa oraz zasiadał w radach nadzorczych spółek z branży drzewnej. Jako radca prawny reprezentował swoich Klientów w sporach konsumenckich przed sądami. Doradzał polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w procesach restrukturyzacyjnych, zawiązywania, łączenia, przekształcania oraz wydzielania spółek, przygotowywał i negocjował kontrakty wdrożeniowe i serwisowe dla podmiotów z branży IT. Współtwórca i jeden z pomysłodawców serwisu Gwaranter.com. Ekspert legislacyjny Izby Gospodarki Elektronicznej oraz Koordynator tematu ADR. „Każdy Mediator powoływany jest przez Zarząd Izby Gospodarki Elektronicznej (w drodze uchwały) na samodzielną 3 (trzy letnią) kadencję. Mediator może sprawować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje.”

sowinski.jpg
Dariusz Szostek
Dr hab. Radca prawny

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego. Profesor w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego UO, radca prawny. Członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach. Współpracownik Centrum Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE UWr. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym handlu elektronicznym oraz e-administracji. Ekspert w zakresie identyfikacji elektronicznej, uwierzytelniania, usług zaufania oraz cyberbezpieczeństwa. W przeszłości członek zespołu do spraw czynności prawnych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, przewodniczący Zespołu Roboczego Ministra Sprawiedliwości ds. elektronicznego biura podawczego, ekspert w zespole ds. uchylania barier w e-administracji przy Komitecie Stałym ds. Informatyzacji Rady Ministrów. Arbiter i mediator przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. „Każdy Mediator powoływany jest przez Zarząd Izby Gospodarki Elektronicznej (w drodze uchwały) na samodzielną 3 (trzy letnią) kadencję. Mediator może sprawować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje.”

szostek_bar_logotyp_new-01.jpg
Agata Kowalska
Radca prawny

Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, obsłudze prawnej inwestycji VC/PE oraz w prawie spółek. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie związanym z ochroną praw własności intelektualnej, e-commerce oraz prawie telekomunikacyjnym. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi oraz start-up’ami, głównie z branży nowych technologii, uczestniczy w przeprowadzaniu i koordynowaniu prawnych due diligence podmiotów oraz doradza przy wprowadzaniu spółek na New Connect. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców, w szczególności z zakresu prawa Internetu, ochrony własności intelektualnej oraz umów inwestycyjnych. Publikuje artykuły eksperckie. Ukończyła kurs mediatora w sprawach cywilnych zorganizowany przez Konfederację Pracodawców LEWIATAN. Zasiada w radach nadzorczych spółek z branży nowych technologii oraz w holdingu tłumaczeniowym notowanym na Giełdzie - Summa Linguae S.A. Jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk S.A. oraz członkiem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej. „Każdy Mediator powoływany jest przez Zarząd Izby Gospodarki Elektronicznej (w drodze uchwały) na samodzielną 3 (trzy letnią) kadencję. Mediator może sprawować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje.”

chabasiewicz.gif
Magdalena Golonka
Radca prawny

Radca prawny w kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2006 ukończyła Columbus School of Law The Catholic University of America. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych, a także w działach prawnych spółek kapitałowych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym także e-commerce. Dla klientów świadczy usługi doradztwa, w szczególności w zakresie obsługi korporacyjnej, bierze udział w przeprowadzaniu i koordynowaniu procesów due diligence międzynarodowych podmiotów. Obsługuje podmioty z branży eventowej i uczestniczy w projektach związanych z organizacją konferencji, ochroną danych osobowych i własnością intelektualną. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z E-Commerce oraz w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa gospodarczego. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców. „Każdy Mediator powoływany jest przez Zarząd Izby Gospodarki Elektronicznej (w drodze uchwały) na samodzielną 3 (trzy letnią) kadencję. Mediator może sprawować swoją funkcję maksymalnie przez dwie kadencje.”

chabasiewicz.gif
>